SVE ZANIMA
JANAF-u izdata licenca za nastavak transporta nafte NIS-u
Kompanija NIS dobila licencu američke Kancelarije za kontrolu strane imovine (OFAC), koja omogućava nastavak poslovanja do 23. januara
Vlada Hrvatske ekspresno se oglasila večeras, nakon vesti da će Rafinerija nafte u Pančevu nastaviti s radom, nakon što je kompanija NIS dobila licencu američke Kancelarije za kontrolu strane imovine (OFAC), koja omogućava nastavak poslovanja do 23. januara.
"Danas je američki OFAC izdao licencu JANAF-u za nastavak transporta nafte Naftnoj industriji Srbije (NIS) do 23. januara 2026. Time će se omogućiti dalje snabdevanje isključivo naftom neruskog porekla, objavila je Vlada Republike Hrvatske na X-u, prnosi Jutarnji list.
"Ova odluka jasno pokazuje da američka administracija prepoznaje Hrvatsku kao važnog partnera, koji svojom energetskom infrastrukturom doprinosi smanjenju evropske ovisnosti o ruskoj energiji", saopštila je vlada u Zagrebu.
Bonus video:
(Espreso/Telegraf/E.B./prenosi:B.S.)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!




